Ernest Hemingway ma nową żonę!

Ernest Hemingway był amerykańskim pisarzem, który urodził się w 1899 roku w Oak Park w stanie Illinois. Był autorem wielu powieści i opowiadań, w tym słynnych dzieł takich jak "Stary człowiek i morze", "Zielona mila" i "Komu bije dzwon". Życie osobiste Hemingwaya było równie burzliwe jak jego twórczość. Żoną Ernesta Hemingwaya była Hadley Richardson, z którą poślubił się w 1921 roku. Po rozwodzie z Hadley, Ernest ożenił się z Pauline Pfeiffer w 1927 roku, a po jej rozstaniu w 1940 roku poślubił Mary Welsh. W tym czasie napisa

Ernest Hemingway Żona

Ernest Hemingway był jednym z najbardziej znanych i wpływowych pisarzy XX wieku. Był małżeństwem czterech razy w swoim życiu, z których trzy zakończyły się rozwodem. Jego najdłużej trwającym małżeństwem było to z jego ostatnią żoną, Mary Welsh Hemingway. Byli małżeństwem od 1940 do jego śmierci w 1961 roku. Mary była ważną częścią życia Hemingwaya, gdyż wspierała go w jego karierze jako pisarza i była jego równorzędnym partnerem. Jako żona była również wiernym towarzyszem w jego podróżach i wycieczkach.

Przygody życiowe Hemingwaya i jego żon

Ernest Hemingway był słynnym amerykańskim pisarzem, który żył przez większość swojego życia w Europie. Jego życie pełne było wielu przygód i zmian, na które wpływ miała jego żona, Hadley Richardson.

Hadley Richardson była pierwszą żoną Hemingwaya. Poznali się w 1920 roku w St. Louis, gdzie para poślubiła się trzy lata później. Przez pierwsze lata małżeństwa pary mieszkały w Paryżu. Znajomość Hemingwaya z innymi pisarzami, takimi jak Gertrude Stein i F. Scott Fitzgerald, miała ogromny wpływ na jego karierę.

Podczas pobytu w Paryżu Richardson wspierała swojego męża w jego pracy. Dodatkowo, pomagała mu w pisaniu i edycji jego książek oraz artykułów. Wspierała go także w trudnych sytuacjach, a nawet wspierała go w wybieraniu tematów do jego twórczości.

Więcej  Wilkołak Wiedźmin 3: Przed Wami Nagły Zwrot Akcji!

Ernest Hemingway ma nową żonę!

W 1929 roku para wyjechała do Rzymu, gdzie Hemingway rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz. Richardson nadal wspierała męża w jego pracy, ale także zaczęła przygotowywać kolacje dla jego przyjaciół i współpracowników.

Niestety, w 1933 roku małżeństwo się rozpadło, gdyż Hemingway zakochał się w Paulinie Pfeiffer. Richardson pozostała w Rzymie przez jakiś czas, po czym powróciła do USA.

Życie małżeńskie Hemingwaya i Richardson było owocne i wpłynęło na jego twórczość. Richardson stała się jego najlepszą przyjaciółką i wiernym towarzyszem życia. Jej obecność i wsparcie pomogły Hemingwayowi stworzyć wiele arcydzieł, które są uznawane za jedne z najważniejszych dzieł literatury XX wieku.

Przyczyny rozwodu Hemingwaya i jego trzeciej żony

Ernest Hemingway był jednym z najbardziej znanych i cenionych pisarzy w historii. Niestety, jego małżeństwa nie były zbyt szczęśliwe. Ostatnia i trzecia żona Hemingwaya, Mary Welsh, była postacią, która stała się symbolem jego rozpadu. Czym były więc przyczyny rozwodu Hemingwaya i jego trzeciej żony?

Po raz pierwszy Ernest Hemingway i Mary Welsh poznali się w czasie wojny. Była wtedy wysoką i atrakcyjną dziennikarką, która odwiedziła go w szpitalu wojskowym w 1944 roku, gdy Hemingway był ranny. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych para niedługo później wzięła ślub.

Hemingway był wówczas bardzo szczęśliwy, jednak jego małżeństwo szybko się pogorszyło. Przyczyny rozwodu Hemingwaya i jego trzeciej żony można więc podzielić na dwie główne kategorie: problemy w małżeństwie i problemy z alkoholem.

W małżeństwie pojawiły się problemy, gdy Hemingway zaczął być coraz bardziej zazdrosny o swoją żonę. Ponadto, często spędzał dużo czasu na pracy i często wyjeżdżał w podróże, co zaczęło powoli oddalać go od Mary.

Ernest Hemingway ma nową żonę!

Drugą przyczyną rozwodu Hemingwaya i jego trzeciej żony były jego problemy z alkoholem. Hemingway był znany z tego, że często pił dużo alkoholu, a jego nadużywanie doprowadziło do wielu konfliktów między nim a jego żoną.

Więcej  Zobacz Jak Wygląda Prawdziwy Wampir!

Ostatecznie, po wielu latach małżeństwa i wielu problemach, Ernest Hemingway i Mary Welsh rozwiedli się w 1961 roku. Nie było to jednak dla nich koniec, pozostali przyjaciółmi aż do jego śmierci w 1961 roku.

Ostatnie lata życia Hemingwaya i jego wieloletniej żony

Ostatnie lata życia Ernesta Hemingwaya i jego wieloletniej żony były pełne wzlotów i upadków. Pary poślubili się w 1940 roku, a ich związek trwał aż do śmierci pisarza w 1961 roku. W międzyczasie Hemingway zmagał się z chorobą, depresją i uzależnieniem od alkoholu. Jego żona była mu wierna i wspierała go w wielu trudnych momentach.

Mary Welsh Hemingway, bo tak brzmiało jej pełne nazwisko, była jedną z sześciu żon Ernesta Hemingwaya. Wcześniejsze małżeństwa pisarza skończyły się rozwodami, ale w przypadku Mary było inaczej. Ich związek był trwały i oboje byli szczęśliwi w swojej miłości. Mary była z nim i kiedy zaczął zmagać się z chorobą i uzależnieniem od alkoholu.

Mary była dla Ernesta wsparciem i oparciem w trudnych momentach. Podczas jego hospitalizacji w Mayo Clinic w 1956 roku Mary była przy nim i nieustannie go wspierała. Po powrocie do domu Mary była dla niego jedyną osobą, która wiedziała o jego problemach i dawała mu wsparcie.

Ernest i Mary byli bardzo szczęśliwi ze swojego związku i często chwalili się swoim szczęściem. Wielokrotnie mówili o sobie, że są dwa kawałki jednej układanki. Mary była dla Ernesta najlepszym przyjacielem i wspierała go w wielu jego projektach literackich.

Niestety, w 1961 roku Ernest zmarł, a jego żona została samotna. Mary pozostała wierna swojemu mężowi aż do końca życia. Po jego śmierci wciąż wspominała o Ernestcie i często powtarzała, że jego miłość do niej była dla niej najważniejsza. Mary zmarła w 1986 roku.

Wniosek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *